Ga naar inhoud
6.0

Welkom in week 6

Dit is het keerpunt.

Vijf weken lang heb je geleerd om te kijken. Naar je adem, je lichaam, je gedachten, je stress, je pijn. Je hebt geleerd om te zien wat er is zonder weg te rennen. Dat is enorm, en het is ook niet genoeg.

Want je kunt heel scherp kijken op een koude manier. Je kunt je stresspatronen herkennen en er veroordelend naar kijken. Je kunt je tweede pijlen zien en jezelf verwijten dat je ze nog steeds afschiet. Mindfulness zonder warmte is surveillance, je houdt jezelf in de gaten in plaats van jezelf te begeleiden.

Deze week voegen we het ontbrekende ingrediƫnt toe: compassie. Niet als zacht, vaag concept, maar als een concrete praktijk die je kunt oefenen, net als de bodyscan of de zitmeditatie.

En deze week bevat ook de dag van stilte, een mini-retraite waarin je alles samenvoegt wat je hebt geleerd, in volledige stilte.

Maar eerst: hoe was week 5?